bawiące sie dzieci - kącik dziecięcy gabinetu Duodental

Przegląd stomatologiczny przedszkolaków

Wiemy, że o zęby warto nauczyć dbać już małe dzieci. Dlatego w dniach 12, 13 i 19 października zorganizowaliśmy bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Świętej Katarzynie i dla przedszkola Happy Kids w Siechnicach.

Razem przeprowadziliśmy badania i instruktaż higieny około 170 młodych pacjentów. Aby oswoić dzieci z naszym gabinetem ,pokazaliśmy im bajkę uczącą  podstawowych zasadach  higieny zębów. Młodzi pacjenci mieli także okazję pobawić się w recepcji przed przystąpieniem do właściwych badań.  Nasi stomatolodzy ocenili stan jamy ustnej dzieci pod kątem próchnicy, wady zgryzu i wady wymowy. W nagrodę za odwagę każdy z pacjentów otrzymał upominek, zaś przedszkola wyróżniliśmy specjalnym dyplomem za wspieranie edukacji dzieci w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. My również zostaliśmy nagrodzeni:

 

dyplom-happy-kidsdyploma dla gabinetu Duodental

 

Po badaniach rodzice każdego z przedszkolaków otrzymali informację o stanie  zdrowia jamy ustnej i zębów  ich dziecka oraz  propozycje dalszych zaleceń profilaktycznych i leczniczych u stomatologa, ortodonty lub logopedy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej.