Blog

Dowiedz się więcej

00041pospieszni.pl Duo Dental
29 maja 2017

Mosty protetyczne na implantach

Mosty na implantach są stosowane jako wypełnienie braków w uzębieniu w przypadku, gdy pacjentowi brakuje kilku (trzech lub więcej) zębów leżących obok siebie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problem z adaptacją do tradycyjnej, akrylowej protezy.

Aby założyć most niezbędne są co najmniej dwa implanty imitujące korzeń zęba, zamocowane w żuchwie lub szczęce. Pełnią one funkcje właściwych filarów mostu. Za ich pomocą można odtworzyć dowolną ilość zębów. Do odtworzenie wszystkich zębów w przypadku całkowitego bezzębia potrzeba sześciu lub siedmiu implantów.

Mosty protetyczne są doskonale tolerowane przez pacjentów ze względu na stały sposób mocowania i naturalny wygląd. Przy korzystaniu z mostów na implantach nie zachodzi konieczność szlifowania zdrowych zębów. Dodatkowo zapobiegają one zanikowi kości po brakującym zębie.

Mosty dzielą się ze względu na materiały, z których zrobione są korony zębowe. Mogą być licowane na metalu lub wykonane na cyrkonie. Mosty ceramiczne oparte na metalu dają pewność co do solidności łuku zębowego, mogą jednak powodować nadwrażliwość na metal, jak również powodować defekty estetyczne.

O wiele lepiej od nich prezentują się mosty wykonane na cyrkonie, zdecydowanie preferowane w przypadku zębów przednich. Posiadają kolor zbliżony do naturalnych zębów. Użyty w nich tlenek cyrkonu odznacza się dużą wytrzymałością oraz nie powoduje podrażnień.

Wstawienie mostu opartego na implantach wymaga wcześniejszych konsultacji z lekarzem protetykiem, który ustala diagnostykę i przygotowuje właściwe leczenia implantologiczne. Mosty na implantach można wykonać po ok. 3 miesiącach od czasu zrośnięcia się implantu z kością, kiedy implant mocno osiądzie w dziąśle.

W kolejnym etapie leczenia lekarz nacina błonę śluzową nad implantami i odkręca śruby znajdujące się na implantach, by w ich miejscu przykręcić śruby, mające za zadanie wygoić zranioną błonę i uformować jej odpowiedni kształt. Po ok. 10 dniach śruby gojące zostają zastąpione transferami wyciskowymi, które mają za zadanie dokładnie odwzorować warunki jamy ustnej i określić przyszłe pozycje implantów.

Następnie lekarz pobiera wycisk i przykręca śruby gojące dziąsło. Na podstawie pobranego wycisku w laboratorium zostaje odlany odpowiedni model wiernie dopasowany do warunków panujących w jamie ustnej pacjenta. Do modelu zostają przymocowane łączniki protetyczne i korony. Podczas następnej wizyty łączniki protetyczne zostają przykręcone do implantów pacjenta. Lekarz sprawdza dopasowanie, kształt oraz kolor nowych koron protetycznych, a na końcu na stałe cementuje most implantologiczny.

Zapraszamy na konsultacje do naszych implantoprotetyków – Agaty Kulikowskiej Dziewońskiej i Małgorzaty Zembik-Wojciechowicz. Zadzwoń -71 311 52 57 i umów się z nami na wizytę.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz się umówić? Zapraszamy!

Uzupełnij krótki formularz, a otrzymasz od nas informacje o dostepnych zabiegach oraz prawdopodobnych terminach przyjęć.

    Wyślij wiadomość
    Umów wizytę