Blog

Dowiedz się więcej

00100pospieszni pl Duo Dental
29 lipca 2016

Wybielanie zębów

Zęby wraz z wiekiem i czynnikami środowiskowymi zmieniają swoją barwę. Wybielanie zębów ma na celu usunięcie przebarwień i poprawienie ich wyglądu. W naszej klinice zapewniamy pacjentom z Wrocławia i okolic olśniewający biały uśmiech. Dysponujemy niezwykle skutecznymi i jednocześnie bezpiecznymi sposobami wybielania:

Wybielanie nakładkowe (tzw. domowe wybielanie zębów) stosujemy do zębów żywych, a do zębów martwych (przebarwionych po leczeniu endodontycznym) stosujemy wewnętrzne wybielanie preparatem przeznaczonym specjalnie do takich sytuacji.

Wybielanie zębów metodą domową

Metoda domowa polega na wykonaniu indywidualnej szyny z przezroczystego i elastycznego materiału, do której nakładany jest preparat wybielający.
Pierwszy etap wybielania domowego rozpoczyna się w gabinecie stomatologicznym, gdzie pacjent jest informowany o planie zabiegu, jego przebiegu, możliwych działaniach niepożądanych, szansie na powodzenie i kosztach. Lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta, szczelność wypełnień, stan przyzębia oraz w razie potrzeby wykonuje zdjęcie rentgenowskie w celu wykluczenia procesów zapalnych i innych zmian w strukturze zęba.

Następnie lekarz przeprowadza profesjonalne oczyszczenie zębów. Ustala kolor wyjściowy zębów pacjenta i kolor pożądany. Od pacjenta pobiera się wycisk, który jest następnie odsyłany do laboratorium, gdzie technicy wykonują model gipsowy i dopasowaną do modelu nakładkę, odwzorowującą łuk zębowy pacjenta. Dokładnie wykonana nakładka minimalizuje ryzyko przecieku preparatu i podrażnienia dziąseł.

Pacjent otrzymuje od lekarza nakładkę wraz z preparatem wybielającym – najczęściej są to substancje w formie żelu, umieszczone w tubostrzykawkach, co ułatwia ich użycie. Pacjent po oczyszczeniu zębów umieszcza w nakładce małe ilości żelu i zakłada ją na łuk zębowy.
Wybielanie domowe trwa zwykle od 7 do 14 dni i pozwala rozjaśnić zęby o kilka tonów. Pierwsze efekty widoczne są już po paru dniach.

Zalety metody domowej:

  • Pacjent przeprowadza wybielanie w dowolnie wybranym przez siebie czasie, nie ma potrzeby zgłaszania się każdorazowo do gabinetu.
  • Proces wybielania zębów jest bezpieczniejszy, ze względu na rozłożenie go w czasie.
  • Wykonane nakładki są wielorazowe i służą przez dłuższy czas,
  • Nakładka jest mało widoczna. Można ją stosować w ciągu dnia, także w trakcie pracy.

Wybielanie zębów martwych:

Wybielanie zębów martwych następuje poprzez umieszczenie preparatów wybielających wewnątrz komory zęba (procedura ta znana jest także jako wybielanie wewnętrzne). Metoda stosowana jest do zębów leczonych wcześniej kanałowo, które znacznie zmieniły swój odcień.

Wybielanie zębów martwych jest wykonywane tylko przez wyspecjalizowanych lekarzy stomatologów. Przed rozpoczęciem wybielania zębów martwych wykonuje się zdjęcie rentgenowskie oraz fotografie zębów. Szczelność wypełnienia kanałów jest sprawdzana – w przypadku wystąpienia nieszczelności wymagane jest ponowne leczenie kanałowe.

Jeżeli wypełnienia kanałów są szczelne to do zęba można założyć opatrunek wybielający.
Efekt zabiegu można oceniać dopiero po 4-7 dniach. W razie niezadowalającego wyniku konieczne jest jego powtórzenie. Po osiągnięciu pożądanego efektu substancje wybielające są usuwane i zakładane jest uzupełnienie stałe.

W naszej klinice zapewniamy pacjentom olśniewający, biały uśmiech. Umów się z nami na wizytę pod numerem:71 311 52 57.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz się umówić? Zapraszamy!

Uzupełnij krótki formularz, a otrzymasz od nas informacje o dostepnych zabiegach oraz prawdopodobnych terminach przyjęć.

    Wyślij wiadomość
    Umów wizytę