Blog

Dowiedz się więcej

00055pospieszni pl Duo Dental
17 listopada 2016

Przegląd stomatologiczny przedszkolaków

Wiemy, że o zęby warto nauczyć dbać już małe dzieci. Dlatego w dniach 12, 13 i 19 października zorganizowaliśmy bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Świętej Katarzynie i dla przedszkola Happy Kids w Siechnicach.

Razem przeprowadziliśmy badania i instruktaż higieny około 170 młodych pacjentów. Aby oswoić dzieci z naszym gabinetem ,pokazaliśmy im bajkę uczącą podstawowych zasadach higieny zębów. Młodzi pacjenci mieli także okazję pobawić się w recepcji przed przystąpieniem do właściwych badań. Nasi stomatolodzy ocenili stan jamy ustnej dzieci pod kątem próchnicy, wady zgryzu i wady wymowy. W nagrodę za odwagę każdy z pacjentów otrzymał upominek, zaś przedszkola wyróżniliśmy specjalnym dyplomem za wspieranie edukacji dzieci w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. My również zostaliśmy nagrodzeni:

 

dyplom-happy-kids

 

Po badaniach rodzice każdego z przedszkolaków otrzymali informację o stanie zdrowia jamy ustnej i zębów ich dziecka oraz propozycje dalszych zaleceń profilaktycznych i leczniczych u stomatologa, ortodonty lub logopedy.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz się umówić? Zapraszamy!

Uzupełnij krótki formularz, a otrzymasz od nas informacje o dostepnych zabiegach oraz prawdopodobnych terminach przyjęć.

    Wyślij wiadomość
    Umów wizytę