korona cyrkonowa

Zalety koron cyrkonowych

Korona pełnoceramiczna wykonane z wykorzystaniem cyrkonu to najlepsze z dostępnych uzupełnień protetycznych. Są to korony porcelanowe, które polecamy pacjentom ceniącym sobie estetyczny wygląd i zdrowie zębów, jak również  osobom mającym problemy z przebarwieniami lub zniszczeniami na zębach.

Korony cyrkonowe posiadają bardzo dużą wytrzymałością i swoim wyglądem najlepiej imitują zęby naturalne. Gwarantują bardziej estetyczny efekt od koron wykonanych z porcelany na metalu. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej nie posiadają rzucających się w oczy ciemnych krawędzi. Odznaczają się wysokim stopniem wytrzymałości oraz szczelności, a także precyzyjnie przylegają do naturalnego uzębienia.

Biały kolor materiału powoduje, że światło w sposób naturalny załamuje się na powierzchni zęba, umożliwiając efektywne dobranie koloru korony do reszty zębów. Cyrkon eliminuje problemy z sinym brzegiem dziąsła występujący przy zakładaniu tradycyjnych koron. Charakteryzuje się niską przyczepnością płytki bakteryjnej i minimalizuje ryzyko pojawienie się próchnicy pod koroną.

Cyrkon jest obojętny dla organizmu człowieka, dzięki czemu nie powoduje objawów alergicznych ani podrażnień tkanek miękkich. Jest znakomitym izolatorem ciepła oraz zimna dlatego, osoby korzystające z koron cyrkonowych mogą bez obaw jeść i pić ciepłe oraz zimne posiłki i napoje.

Dzięki wyjątkowej wytrzymałości i doskonałej estetyce korony cyrkonowe nadają się do stosowania we wszystkich przypadkach protetycznych. Wykorzystuje się je do odtworzenia zębów pojedynczych oraz do mostów, w odcinku przednim jak i bocznym, jak również do odbudowy na implantach. Gładka powierzchnia ceramiczna pozwala na zachowanie lepszej higieny jamy ustnej.

Ze względu na trwałość i dużą odporność na czynniki mechaniczne korony cyrkonowe są często inwestycją na całe życie. W naszym gabinecie wykonujemy je przy wykorzystaniu najnowszej klasy materiałów wyciskowych. Skonsultuj się z naszym lekarzem i dowiedz się więcej o oferowanych przez nas rozwiązaniach protetycznych.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej.