Blog

Dowiedz się więcej

young woman receiving dental check up 1098 1512 Duo Dental
24 marca 2017

Protetyka na implantach

Utrata jednego lub większej liczby zębów niesie ze sobą poważne konsekwencje. Poza defektem estetycznym często sprawia problemy ze spożywaniem pokarmów, które są spowodowane stopniowym zanikaniem kości wyrostka zębodołowego. Nieużywana kość zanika i powoduje, że twarz zaczyna zmieniać kształt i człowiek wygląda na starszego, niż jest w rzeczywistości.

Tradycyjne możliwości uzupełniania braków zębowych, takie jak korony, mosty, protezy częściowe lub całkowite pozwalają poprawić estetykę uzębienia, ale nie są w stanie trwale zapobiec utracie kości. Obecnie, najskuteczniejszym sposobem, aby ustrzec się przykrych konsekwencji utraty zębów, jest stosowanie implantów. Przenoszą one siły żucia na kości szczęki i żuchwy, dzięki czemu redukują proces utraty kości.

Implanty mogą być stosowane u osób dorosłych w niemal każdym wypadku utraty zębów, jeśli tylko zachowała się wystarczająca ilość kości. W przeciwnym razie, jeszcze przed rozpoczęciem właściwego leczenia, niezbędna może się okazać odbudowa utraconej kości.

Implanty można stosować pojedynczo lub w celu zastąpienia kilku zębów, co eliminuje konieczność szlifowania zdrowych zębów pod mosty porcelanowe. W przypadku leczenia implanto-protetycznego bardzo ważna jest historia choroby pacjenta. Dlatego też należy odbyć konsultacje z lekarzem i przeprowadzić badania obrazowe (tomografia komputerowa, bądź zdjęcie rentgenowskie), aby dobrać właściwą protezę. (więcej na temat rodzajów protez, mogą Państwo znaleźć tutaj: Nowoczesna protetyka)

W pierwszej fazie leczenia implant zostaje umieszczony w kości pod tkanką dziąsła (często stosuje się tymczasową koronę, aby wypełnić lukę po brakującym zębie, podczas gojenia się tkanki wokół implantu jeszcze przed zastosowaniem korony porcelanowej na implancie). W następnym etapie do implantu zostaje przykręcony wysokiej jakości łącznik, który podtrzymuje koronę. W ostatnim kroku korona zostaje zacementowana na łączniku.

O dokładnym przebiegu operacji i o naszym sposobie leczenia implantologicznego mogą się Państwo dowiedzieć z naszego artykułu.

Zapraszamy na konsultację implantoprotetyczne do naszych lekarzy: Agaty Kulikowskiej-Dziewońskiej i Małgorzaty Zembik-Wojciechowicz.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz się umówić? Zapraszamy!

Uzupełnij krótki formularz, a otrzymasz od nas informacje o dostepnych zabiegach oraz prawdopodobnych terminach przyjęć.

    Wyślij wiadomość
    Umów wizytę