Blog

Dowiedz się więcej

00067pospieszni pl 1 Duo Dental
23 września 2016

Zdrowy uśmiech na co dzień

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się nie tylko leczeniem, ale przede wszystkim profilaktyką wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych. Jest to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii, ponieważ każdemu zależy dziś na pięknym i zdrowym uśmiechu. W naszej Klinice Duodental leczymy dzieci, młodzież i dorosłych.

Dla młodych pacjentów nasza Klinika proponuje aparaty czynnościowe typu trainer oraz aparaty ortopedyczno-czynnościowe typu płytki Schwarza (tak zwane aparaty ruchome, wyjmowane). Zadaniem aparatów czynnościowych jest ustawienie w odpowiedniej pozycji łuków zębowych, tak aby skorygować wadę. Dzięki nim siła mięśni własnych pacjenta może zostać odpowiednio ukierunkowana i wykorzystana do korekty istniejących zaburzeń.

Aparaty ruchome zwykle stosuje się u dzieci w okresie wzrostu, kiedy ich działanie jest najbardziej efektywne. Należy je nosić jak najczęściej, aby wpłynąć na odpowiednie poszerzenie łuków zębowych. Czasem aparaty ruchome mogą być wykorzystywane jako środek wspomagający w leczeniu wad zgryzu pacjentów dorosłych.

Dla młodzieży i dorosłych Duodental wykonuje nowoczesne aparaty stałe. Nasi pacjenci mogą wybrać między klasycznym aparatem metalowym a całkowicie estetycznym modelem. Porcelanowe, ceramiczne, szafirowe i kryształowe zamki posiadają różne odcienie, idealnie dopasowują się do koloru zęba pacjenta, co czyni aparat niemal niewidocznym.

Alternatywą dla klasycznych modeli aparatów ortodontycznych jest w naszej Klinice niemiecki system nakładkowy Clear Aligner. Do korekty wad zgryzu stosuje się indywidualnie dopasowane nakładki (szyny) z przeźroczystego polimeru.

Zaletami Clean Aligner są :

– Dyskrecja w rozwiązaniu ortodontycznym.

– Komfort noszenia.

– Brak odstających elementów.

– Możliwość szybkiego zdjęcia i nałożenia nakładek.

– Łatwość utrzymania higieny jamy ustnej.

Optymalne dopasowanie aparatu stanowi gwarancję skutecznego leczenia. Pani dr Anna Ewa Ćwiek, lekarz ortodonta z naszej Kliniki ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i wybierze dla państwa najlepsze rozwiązanie oraz chętnie odpowie na wszystkie pytania. Umów się na wizytę pod numerem: 71 311 52 57.

Umów się na wizytę

Masz pytania lub chcesz się umówić? Zapraszamy!

Uzupełnij krótki formularz, a otrzymasz od nas informacje o dostepnych zabiegach oraz prawdopodobnych terminach przyjęć.

    Wyślij wiadomość
    Umów wizytę